• Snake Print

  I love silk dresses especially in Spring they are so comfy and feminine at the same time.

  Snake prints have been a MUST these past two years even though I am not a great fan i found this white and green combo very fresh so i choose to try it. I am so upset with myself that i forgot to put the belt which was really cool on this dress. I have put my Gucci sunglasses because snakes and Gucci fits good together. I am also so enthusiast about the double and triple piercing which now is a huge trend and I sacrificed on following it ūüėÄ

  Dress La Femme

  Eyewear Gucci

  Shoes Calvin Klein

  Bag Tosca Blu

  Credits @anibarjami

  D5011D2A-131F-4058-81F1-0F2499969542 F6481BB8-4385-484B-B2CC-E2B66C8BFD6F 09850222-73AD-4E43-9FCC-D0AF69D21DCB 992CD611-5948-4563-8DA9-816E1483498D EF85CB31-6011-45CE-840F-E609073013872FD9A919-C0E9-4193-942A-E3481567FEC00553975B-501D-4135-AC7A-58F1A8DE84C2 AB430578-3F36-4FCC-90A5-BD52571DD95F

   

   

   

 • Sonila Beauty Box

  I have to be sincere with you guys when I first thought about moving to New York I thought I would take care of my hair by myself so the easy thing to go for was dark brown.

  But that wouldn’t last¬†forever¬†because I met Sonila from Sonila Beauty Box¬†which will retouch my hair color and my haircut the right way.

  Without any hesitation she agreed to explain procedure and products she used to highlight my hair without damage so here it is.

  What is the process like?

  The process start with applying base hair (roots touch up) with Fusion Color from Redken.3 N Dark Brown omonia free.We let the color sit for 20min before we start balayage technique.For natural,sun-kissed highlights effect balayage is the perfect method .The final product is beautiful, natural, and hair with absolutely zero line!For balayage I used Flash Lift powder¬†from Redken with 20 volume.We start¬†painting on the surface of the hair strand and not saturated through the section until the very tips.No foils needed for this process.During this technical service We always use pH-Bonder.Nr 1 treatment because protect bonds and reduce breakage.As soon as we reach the desired color, we rinse the hair really well and apply pH-Bonder nr2 and we leave it for 10 min.To add shine back to the hair and to complete the tone of the hair color we use Redken shades ÔŅľEQ¬†toner Gloss.We work the gloss for few min on the sink and then rinse and wash the hair with Redken color safe shampoo and conditioner.Typically balayage requires far less maintenance than traditional colors because it grows out beautifully and there are no strong regrowth lines.

   

  So here it is the final result. What do you think?

   

  Photography is courtesy of  Marc Cuddihee @mecimaging

  783cd780-c32f-4c7a-9cc6-8ae4b2648686 8399142e-15d9-4cb7-8183-2906327ba5b3 d99109c3-3e4c-4f0b-a1b0-26cbf75a8f5341a7dd41-7506-477f-b7b9-4532dcf46444
 • Spring by Beleza

  Propozimi i rradhes nga PuroBIO Cosmetics eshte nen freskine dhe gjallerine e koleksionit Beleza, me nje ‘z’ ūüėÄ

  Blushet e reja dhe 2 tonalite buzekuqesh, plus lapsin transparent qe fikson buzekuqin si dhe lapsin bezhe per pjesen e brendshme te syrit. Te gjithe keto si dhe trendin Blush Bomb do ta zbuloni ne videon e rradhes.

  Ne pritje te komenteve e sugjerimeve tuaja ūüėÄ

 • Audrey Hepburn Secret Beauties

  Menyra me elegante per te filluar 2017 eshte prezantimi i Look-ut tim me shijen e Audrey Hepburn.Pervec ikone stili e pazevendesueshme dhe e pakrahasueshme ne dekada mendoj se ajo perfaqsonte jo bukurine e paarritshme apo perfekten,ajo perfaqsonte sinqeritietin,origjinalitetin dhe vetebesimin.Disa cilesi qe pak gra i kane dhe ne ditet e sotme jane cilesi te cilat ne kemi shume nevoje.Duhet pak guxim te “imitosh” Audreyn me 20 kile me shume por une doja te pakten njehere ne jete te kaloja ne te njejtat truke qe ajo ka perdorur per tu dukur aq e thjeshte e paster dhe e bukur . Shpresoj t’ja kem arritur sadopak.

  Fustani eshte i vetmi qe ka veshur Audrey ne nje editorial mode nga Givenchy ne te cilin une mund te hyja,ndersa makeup eshte frymezuar nga filmi “Funny Face” film te cilin jua sugjeroj fort te apasionuarave pas modes e revistave.

  Shtuam vethet Vintage me perla origjinale nga argjendari Pirro per ti dhene notat e duhura glam lookut te Audreyt dhe oren Longines stil dhe kjo Retro nga Verde watches .Ajo qe e identifikonte Audreyn ishin padyshim vetullat e saj te trasha dhe te terhequra lart,pra drejt jo me hark por ndryshe nga Breakfast with Tiffany ne Funny Face Audrey vjen me nje vetull me te lehte jo shume te shenuar. Makeup ne Funny Face vjen serish me penelin e holle e te paster qe eshte dhe signature e syve te saj ,dhe me nje dritehije gri ne bezhe siper kapakut te syve per te krijuar thellesi ne shikim. Nje nga truket e MUA te Adreyt ishte qe aplikonte disa shtresa maskara dhe i ndante me gjilpere nje nga nje. Kushdo qe tenton te krijoje nje makeup te fresket si ai i Audreyt duhet te kete parasysh te aplikoje sa me pak produkt qofte kjo fondotinta rouge apo buzekuq. Dicka qe me ka bere shume pershtypje te makup i saj jane dhe konturimi i buzeve,nje truk interesan qe pervecse plotesonte buzet i jepte dhe nje efekt te qeshure ne cdo cast.Audrey krijonte nje trekendesh te buza e siperme i cili krijonte efektin e buzeqeshjes te cilin mund ta zbuloni dhe te looku im me zoom ūüėÄ

  Gjithcka qe eshte perdorur ne realizimin e ketij Makeupi jane te gjitha produkte Lancome te cilat i gjeni origjinale ne BeautyPoint.

  Per setin falenderoj fotografen Soela Zani e cila ka realizuar nje pune te mrekullueshme dhe eshte dhe vete po aq e mrekullueshme.

  foto-1-estel foto-2-estel foto-3-estel foto-4-estel foto-5-estel foto-6-estel foto-7-estel foto-8-esteldsc_4505 dsc_4498 dsc_4482 dsc_4477 dsc_4474 dsc_4509 dsc_4519-fb

 • Festive Make Up Tutorial

  Gjate festave te gjithe kemi deshiren te shkelqejme dhe kesaj rradhe kemi vendosur te shkelqejme me grimin. Nuk ka periudhe me ideale per te provuar tonet e syve me shkelqim me xixa apo me efekt elektrik sesa Krishtlindjet apo ¬†Viti i Ri.Ky eshte propozimi im per festa nje smokey eye me blune elektrike, te cilin shpresoj ta shijoni dhe ta provoni dhe ju. Nese ndonjera prej jush (apo ndonjeri) ka deshiren te postoje versionin e saj/tij te makeupit festiv¬†Purobio¬† ka menduar dhe per kete duke ofruar nje dhurate simbolike nese na beni tag ne insta ūüôā Gjithashtu mirepresim cdo koment apo kritike si dhe nese keni ndonje sugjerim cfare do deshironit¬† te shikonit ne turorialin e rradhes.

  Te gjitha produktet e perdorura te kompanise italiane PuroBIO cosmetics. Jane me perberje 100% organike, te certifikuara. Mund t’i gjeni ne te gjitha pikat e shitjes www.cocomed.al

 • Dinner Out Makeup Tutorial

  Tutoriali i rradhes eshte nje sugjerim per grimin e darkave,nje zgjedhje ku vemendjen e ka buzekuqi i erret qe eshte dhe tendenca me e propozuar nga sfilatat 16-17.

  Buzekuqi i erret synon te zvogeloje madhesine e buzeve,ndaj per kete arsye keshillohet nje zmadhim i pranueshem i buzes me lapsin nje ton me te erret. Ndryshe nga keshillat qe kemi lexuar te gjithe buzekuqi i erret nuk duhet te jete dicka e ndaluar per femrat qe kane buze me te holla ndaj dhe ato mund te provojne kete makeup.

  Ngjyra e erret ne buze zbeh dhe lekuren ndaj mos e anashkaloni rouge-n e faqeve por shtojini atyre pak jete para se te dilni.

  Une e pelqej shume kete makeup dhe kush me ka ndjekur e di qe e kam aplikuar shume shpesh ndaj sot do keni mundesi te shikoni si e realizoj.

  Mirepres cdo koment a sugjerim me shume padurim.

  Te gjitha produktet PuroBIO cosmetics 100% natyrale mund t’i gjeni ne te gjitha pikat e shitjes PuroBIO ne Shqiperi, ose online tek www.cocomed.al.

  Po ju le edhe linket per te gjitha produktet e perdorura. Klikoni mbi emrat per te vizituar faqen perkatese.

  Primer fytyre per lekure te thate

  Primer sysh

  Fondatina Sublime n.03

  Furca e Fondatines n.03

  Furca n.09 Rounded Angled

  Pudra Indissoluble n.02

  Furca e Pudres n.01

  Eye Shadow n.01 Champagne

  Laps sysh BLACK n.01

  Furca e syve n.07

  Eye Shadow n.16 Ottone

  Mascara ‘LOOK AT ME‚Äô

  Laps vetullash n.28

  Buzekuq n.05 Cherry

  Laps buzesh n.39

  Furca e Buzeve n.06

  Bronzer Highlighter n.03

 • Beauty Essentials

  Ja ku vjen postimi im i pare per produktet e domosdoshme ne Canten e Make-Up-it pa te cilat nuk do dilja nga shtepia.

  Ato qe me njohin e njohin pasionin tim per makeupin dhe sa i dashuroj gjithe keto artikuj qe jo vetem na zbukurojne por na lejojne te enderrojme.

  Seti i produkteve qe fotogravova sot per ju eshte dhe ai qe po perdor kohet e fundit dhe qe dua t’ju rekomandoj.

  Shumica e tyre jane Lancome, pikerisht sepse une nuk mund te mos provoj me admirim cdo gje te re qe ka lejekalimin e Lisa Eldridge qe eshte dhe MUA ime e preferuar.

  Linja e re e Lancome vjen e ridizenjuar dhe me nje koncept inovator per aplikimin e produkteve.

  Mascara vjen ultra voluminoz,dhe nese Hypnoze Drama eshte waw Lancome Grandiose Extreme eshte gjithcka qe ju duhet per kete sezon festash.

  Peneli i perthyeshem eshte nje tjeter risi te cilin do doja t’jua demostroja edhe ne perdorim ne postet e ardhshme por sot po e prezantoj vetem si nje domosdoshmeri ne canten tuaj te “makeup-it.

  Baza dhe fondotinta e Lancome garantojne nje fytyre te fresket ashtu si vetem francezet dine ta kene.

  Ndersa Blushi OMG vetem kutia eshte si nje thesar me vete,aplikimi eshte e gjitha nje teknike e re e cila te lejon te mos cosh dem produkt dhe te krijosh nje efekt supernatyral ne molleza.Sugjerimi eshte qe Blush dhe buzekuq te jene te te njejtes familje!

  Nuk e di a keni pare buzekuqin e ri te Lancome,une serish zgjodha te njejten nuance te kuqe klasiken L’Absolute Rouge por kesaj rradhe ne vend te xhestit klasik te hapjes se buzkuqit une ju ftoj te Klikoni Trendafilin. Sapo te njiheni me Click en Rose do e kuptoni per cfare e kam fjalen.

  Sugjerimi im per thonjte mbetet e kuqja klasike dhe Madame Tulipe do ishte nje investim per muajin dhjetor.

  Nese jeni me ekstravagante dhe e konsideroni veten femme fatal propozimi im do ishte  buzekuqi i erret dhe nuk do mund te gjeja dicka me ideale sesa YSL 205.

  Cdo dashamirese e Makeupit e di qe produkti ndoshta me i domosdoshem per cdo femer sot eshte korrektori dhe tek korrektori nuk ka kompromis!Une do ju propozoj ate qe konsiderohet korrektori  me i shitur ne gjithe boten Touche Eclat nga YSL une perdor nr 02 por dhe 03 eshte OK .Touche Eclat eshte me shume se korrektor pasi mund te perdoret edhe si Highlighter,keshilla ime eshte te perdorni sa me pak produkt dhe te mos e aplikoni direkt ne fytyre me furcen e produktit por ta perpunoni pak produktin qe shtresa qe do aplikoni te jete e padukshme.

  Fragranca ime e momentit eshte SI Intense nga Giorgio Armani,nje arome qe ndihet, e pershtatshme per nje grua te suksesshme me karakter te forte qe di ti thote PO cdo emocioni dhe jetes!

  Per cdo pyetje apo sugjerim mbi produktet e mia MUST mund te lini komente ne postin e sotem.

  Shpresoj t’ju kem ndihmuar sadopak.

  dsc_6983

  dsc_6996

  dsc_7010

  dsc_7022

  dsc_7042

  dsc_7044

  dsc_7052

  dsc_7076

 • Makeup tutorial

  Miq te blogut kam kenaqesine t’ju prezantoj me projektin me te ri ne bashkepunim me Cocomed dhe jane pikerisht ato qe keni pritur prej kohesh.

  Video tutorials si te besh makeup-in te gjitha ne shqip me produkte lehtesisht te gjendshme ne Shqiperi.

  Gjej rastin te falenderoj personalisht Anten dhe Xhorxhin te cilet me suportin e tyre bene nje enderr realitet apo jo duhet te them 2 endrra realitet.

  Me lancimin e videove me ne fund po lancojme dhe faqen e re sharminstyle.com e cila do ju lehtesoje aksesimin e rubrikave te ndryshme komunikimin me mua si dhe informacionin e nevojshem mbi brandet apo etiketat e produkteve.

  Sugjerimi i pare eshte makeup routine ai qe une realizoj me te vertete ne ditet e javes i cili nuk duhet te marre me shume se 5 min.

  Ju ftoj te ndiqni videon e pare e cila eshte realizuar me produkte 100% natyrale nga Purobio Cosmetics.

  Jemi ne pritje te gjithe komenteve apo sugjerimeve tuaja.