• Tier Classes

  I have been moderating in a television for 5 years and also have hosted different events, but this was my first time as a lecturer for a start- up  school  such as Tier Classes. I would like to thank Rolanda Balla for giving me this opportunity to hold two classes, and also all the participants which were more than 55. I was so excited,never felt such a good and positive energy and feedback from young ladies who come to invest on their own future.

  The Topic I prepared was Branding Module and I think we achieve the objective.In the end of the 2 hours lesson everyone came out to consider themselves as a  Brand and have some simple guidelines on how to do things right.

  The school itself is an environment with 1000 square meter feet a modern but also welcoming place where the light is amazing. Don’t blame students wanted also to take good pictures.

  What I wore

  Kohar Dress

  MOA gloves

  Zara boots

  Lindex pearled socks

  Photography Ani Barjami

  AI3I6470_1 AI3I6477_1 AI3I6481_1 AI3I6485_1 AI3I6554_1 AI3I6576_1 AI3I6577_1 AI3I6581_1 AI3I6601_1 AI3I6609_1

 • Zwarovski Event

  Kur pyesin si ja del? Me banken eventet blogun dhe se fundi emisionin kur ke dhe 2 vajza ne shtepi ndonjehere as une nuk di te pergjigjem.

  Si ne eventin e Swarovskit qe ishte te njejten dite me darken e Tier. Une duhet te ndiqja mbledhjet te kaloja te pershendesja organizatoret e eventit dhe te behesha gati per darken me nje tjeter veshje. Por si mund te humbisja rastin te fotografoja nje outfit nga Comma nje veshje serioze per zyre por qe te tregon dhe shume elegante njekohsisht.

  Bluza Comma

  Pantallonat Comma

  Varesja Comma

  Canta Tosca Blu

  Sandalet River Island

  Photography is courtesy of Elus Skendaj

  _MG_4928 _MG_4933 _MG_4922 _MG_4938 _MG_4929

 • Geraldina Sposa 2017

  Te gjithe biem dakord qe eventet e Geraldines jane ne sfide me veten nga viti ne vit. Dhe te gjithe ne biem dakord qe celesi i suksesit te ketij brandi eshte emocioni real qe prodhojne me shume sesa fustanet ne vetvete forma qe e sjellin cdo vit eshte gjithnje surprize. Kete vit eventi organizohej me 1 qershor diten e femijeve jo me kot pasi u prezantua koleksioni Kaltra me fustane nusesh por dhe me vajzat e tyre te velit. Ne kishim nje blogere ne sfilate Marigona Nilen ndaj dhe me besoni qe ishim tejet te emocionuara ta shikonim ne pasarele ashtu te ndrojtur e plot sharm. Nje mbremje me 1000 te ftuar te cilet garantonin nje sfilate te dyte me vete plot ngjyra e brande. Serish banda e Tier une Nina Odeta dhe vete dizenjatorja u prezantuam me Tier. Edhe pse i nxime jeten Elusit Gentit Fanit Ines dhe Ermalit mendoj se ne fund te gjithe keta e meritojne nje duartrokitje te madhe pasi sdo kishim asnje foto me se te prezantoheshim.

  Faleminderit Photographers

  Credits Elus Skendaj

  _MG_1664_MG_1613IMG-20170602-WA0236IMG-20170602-WA0235_MG_1688_MG_1681_MG_1694

 • Ami Event 10th anniversary

  Nuk kisha ndermend te vija aq seksi ne eventin e Amit edhe pse ende nuk isha nxire nga plazhi,por ketu jemi per te thene sekretet e femrave ndaj jo me kot ndiqni sharminstyle.

  Sekreti i pare eshte Nuk kisha cfare te vesh dhe e kuqja mu duk e mjaftueshme per te bere figure.Sekreti tjeter eshte qe ndonjehere nxiresit e trupit bejne magji apo mrekulli. Si kesaj rradhe spry nxires arrin te mbuloje cdo imperfeksion dhe eshte ideal per foto.

  Hair dhe makeup duhet te ishin te lehte dhe seksi pa shume mundim ndaj disa baluke dhe 4 karfica per nje kapje te crregullt mjaftuan.

  Une mendoj se efekti waw u arrit.

  Fustani Asos

  Sandalet Asos

  Canta Tosca Blu

  Ora Calvin Klein

  Vethet Pirro


  GEL_3644-1 GEL_3640-1 received_10212434307990474 received_10212434307670466 IMG-20170529-WA0035 20170529_190850 20170529_204154 20170529_202211
  IMG-20170530-WA0025

 • C L A S S Runaway Show

  Me aq shume artikuj sa ka bere Revista Class per eventin nuk mendoj se ka mbetur gje per te zbuluar akoma nga eventi i 12 majit.Nje event i mireorganizuar ku nuk mungonin persoanzhe te njohur te mediave dhe jo vetem. Blogeret i mirepresin ftesat por ato me dress code jane akoma me intriguese pasi kthehen ne nje sfide te kendshme. Nje feste e gjitha pastel premtonte shume ndaj dhe impenjimi i te ftuarve ndihej ,kuptohet qe kishte dhe personazhe qe duhet ti kujtoje qe as e bardha e as e zeza nuk jane ngjyra pastel por menjane ironine atmosfera ishte shume pozitive :D.

  Nje feste Classi ku une zgjodha te vi me nje maksi dress pastel me lule  me deep V dekolte por une jam e sigurte qe ju jeni duke lexuar artikullin e rradhes per te pathenat e festes,sekretet e veshjeve tona.

  Si pershembull si mundet nje nene me 2 vajza te cilat i ka ushqyer me gji ende ti lejoje vetes  kete dekolte. Ketu te gjithe syte jane tek V-ja e cila me thene te drejten nuk eshte sexi abondante 😀 por e sheshte,sepse per dekoltene e thelle duhet nje gjoks i sheshte ,ose me sakte nuk duhet gjoks fare. Ne kete skenar  duhet ti japim Cezarit ate qe eshte e Cezarit dhe me duhet te pranoj qe sekretin e huazova nga KIM.Mijera sytjena me lidhje me ngjitje te cilat te mundesojne nje gjoks pak me te ngritur por qe ne fund deshtojne te gjitha.Atehere cfare perdor Kim kur nuk mund te perdore sytjena ? Ngjites transparent !

  Po e lexuat sakte dhe tashme mund te jem dhe une deshmitare qe funksionon,praktikisht me duhet te pranoj qe izolova dhe une boobsat e mi pas kurrizit vetem per te qene e denje per Classin e Alketes dhe per dekoltene V te thelle.

  Dhe me thene te drejten duhet te pranoj qe sakrifica mu shperblye pasi fotot dolen te mrekullueshme. Ju si mendoni?!

  Fustani Asos

  Sandalet Asos

  Canta Asos

  Ora Calvin Klein

   

  class bathroom selfieIMG-20170515-WA0017IMG_20170512_230625_336 IMG_20170512_230952_103 IMG_20170512_235056_650 IMG_20170513_134928_758 IMG_20170512_131740_987 IMG_20170512_223116_857
  20170512_205158

  20170512_212825 20170512_204307 20170512_211433 20170512_210756 20170512_210221 20170512_203538 20170512_212817 20170512_201700

 • Pepper Pizza & Cocktails

  Maji eshte padiskutim muaji i eventeve dhe inagurimeve kjo dhe sepse per pak hapet sezoni i plazhit dhe si zor te gjesh ndonje ne Tirane atehere .

  Kesaj rradhe ishte Pepper i cili vinte i rikonceptuar i gjithi me stil italian (nga nje studio shqiptare ne fakt) vazhdim i investimit  te +39.

  Arredimi na kujton qe ashtu si ne veshje dhe ne arkitekture vlen i njejti konstatim qe  Less is More . E njejta vendndodhje por me nje approach me cool Pepperi do vije serish ne vemendjen e te rinjve te metropolit si nje nga vendet me IN per jeten e nates.

  Ne kaluam nje nate fantastike edhe sepse ishim nje grup super cool ne outfits ne kombesi dhe ne mendesi, nga Afrika e Jugut California,Milano, Gjermania Kosova e Tirana. Dhe meqenese kombinimin Pizza me Coctail nuk e provuam dot do na duhet te kthehemi perseri 😀

  Te gjithe te pranishmit dhe zgjedhjet e tyre i gjeni te plota  ketu
  Veshja ime ishte Sport Chic me t-shirtin e bardhe te qendisur sharminstyle dhe xhinset me perla me sandale me taka dhe bomber te zi. Me thene te drejten kjo zgjedhje te ul ne moshe dhe je super komfort gjate gjithe nates pa zbuluar asgje e njekohsisht duke terhequr vemendjen e duhur.

  Tshirt Tier

  Jeans Tier

  Bomber Reclaimed Vintage nga @asos

  Syzet For Art Sake @Optika1

  Photgraphy is Courtesi of Ina Omuri  @ANABEL

  anabel bloggers pepperFoto me telefon

  IMG_20170511_105820_235 IMG_20170511_105404_285 IMG_20170511_081649_24320170510_214633 20170510_214559 20170510_211252 20170510_212440 20170510_214340 20170510_222021 20170510_211233 20170510_204729 20170510_211259

 • Global Travel Friends

  Me shume sesa nje event organizimi i Global Travel ishte nje feste me miq. Asnje tapet i kuq por nje korridor ne flake te conin ne nje atmosfere tamam pushimesh. Edhe ne bloggeret e morem easy kete ftese duke u veshur me jeans pikerisht sepse kompania qe e organizonte dhuron pikerisht “pushime”…apo duhet te vija ne thonjeza dhuron…anyway 😂

  Pervec arredimit super duhet te pranojme qe ne kete feste dhe ushqimi ishte super dhe muzika gjithashtu por dhe te ftuarit. Festa per te ftuarit kish zgjatur deri ne oret e para te mengjesit ndaj sdo mend as kalem qe atmosfera ishte ajo e duhura. Nje ritual i pervitshem qe kompania ne nje fare forme respektonte miqte qe e kane zgjedhur prej 14 vjetesh.

  Kemisha Vintage

  Jeans Asos White

  Sandalet River Island

  Canta Tosca Blu

  Vethet Tier Accessories

  Ora Daniel Wellington (te cilen mund ta blini dhe ju me 15% off duke perdorur kodin ESTELAUJKA)

  Unazat dhe byzylyket Argjendari Pirro

  IMG-20170504-WA005620170505_000450IMG-20170505-WA000520170504_203026(0)20170504_21384720170504_21350020170504_21385720170504_20321320170504_21355620170504_20351220170504_20353720170504_194941

   

 • SHISEIDO Bio-Performance

  Per prezantimin e linjes se re nga Shiseido Bio-Performance u kujdes vete znj.Bujana Luka e cila eshte dhe perfaqsuese e Shiseido dhe shume markave te tjera prestigjoze per Shqiperine. Shiseido gjendet ne gjithe dyqanet me te mirenjohura te kozmetikes ne Shqiperi.

  Linja e re e pershtatshme per moshat mbi 30 vjec kishte ne thelb luften kunder gravitetit pra plakjes ndaj mezi po pres te shikoj si me qendron si linje.

  Nje mbasdite e cila pervec prezantimit kishte dhe koktejlin ku patem mundesi te shkrepnim dhe fotografite aq te deshiruara.

  Une zgjodha te kem nje outfit sexy as vete nuk e di pse por qe ne socials pati shume sukses.

  Fustani Asos

  Kepucet Asos

  Canta Asos

  Photography is Courtesy of Martin Qafzezi

  received_10212150816023352 received_10212150816503364 received_10212150816663368 received_10212132544686580

  Photography is Courtesy of Ermal MullaIMG_9792 IMG_9793 IMG_9795

 • Sheer Skirt

  Ka disa menyra te te veshurit te fundit transparent ,dhe ato 2 me dometheneset dhe me te guximshmet mbeten me mbathjet e plota me bel lart  pa asgje tjeter ,apo me jeans poshte.

  Por ne rebelimin e femres asaj te Dior dhe jo vetem ka dhe nje pafundesi menyrash explorimi dhe eksperimentimi te fundit dantelle.

  Une erdha ne setin e rradhes me Icon Style ne resortin Panto ku kaluam nje aventure shume interesante nen shoqerine e kalit dhe fotografit Elus.

  Ju cilin pelqeni?!

  Opsioni i pare

  Fundi eshte nje realizim i  TIER Atelie

  Xhaketa Mango

  Rripi Asos

  Syzet Fendi @Optika 1

  Sandalet River Island

  Canta Tosca Blu

  Opsioni i Dyte

  Xhaketa Lindex

  Tshirt Asos

  Jeans Asos White

  Atletet Adidas NMD

  Syzet Carl Lagerfield @Optika 1

  Canta Tosca Blu
  _MG_4503_MG_4474 _MG_4515 _MG_4456 _MG_4409 _MG_4432 _MG_4417

 • Liu Jo & Twinset

  Sfilata e Liu Jo dhe Twinset ishte organizuar si kurre ndonjehere ne sheshin Nene Tereza. Ndjesia e rreshtit te pare ne nje event klasi eshte e vecante dhe prezantimi i 2 koleksioneve ishte gjithashtu interesant. Personalisht e gjeja veten me shume te Twinset dhe ato qe me mbeten ne mendje ishin sandalet e shapkat e sheshta nje mrekulli si dhe fustanet e plazhit maxi.

  Zgjedhja cfare te vishja une ne kete event ishte nje fustan maxi i Asos White i prere si thes me menget e hapura. Jaka V e thelle e bente seksi mjaftueshem per nje sfilate jashte. Makeup eshte realizuar i gjithi me Chanel dhe Lancome nga @beautypoint

  Fustani Asos White

  Canta Tosca Blu

  Sandalet Charles David
  A87W3810 A87W3791 A87W3792 A87W3800 foto (5)