• Snake Print

  I love silk dresses especially in Spring they are so comfy and feminine at the same time.

  Snake prints have been a MUST these past two years even though I am not a great fan i found this white and green combo very fresh so i choose to try it. I am so upset with myself that i forgot to put the belt which was really cool on this dress. I have put my Gucci sunglasses because snakes and Gucci fits good together. I am also so enthusiast about the double and triple piercing which now is a huge trend and I sacrificed on following it ūüėÄ

  Dress La Femme

  Eyewear Gucci

  Shoes Calvin Klein

  Bag Tosca Blu

  Credits @anibarjami

  D5011D2A-131F-4058-81F1-0F2499969542 F6481BB8-4385-484B-B2CC-E2B66C8BFD6F 09850222-73AD-4E43-9FCC-D0AF69D21DCB 992CD611-5948-4563-8DA9-816E1483498D EF85CB31-6011-45CE-840F-E609073013872FD9A919-C0E9-4193-942A-E3481567FEC00553975B-501D-4135-AC7A-58F1A8DE84C2 AB430578-3F36-4FCC-90A5-BD52571DD95F

   

   

   

 • Puffy Jacket

  The cold weather has always been a challenge for everyone. And I was so curious on what to wear during winter in New York so I started asking and buying the same time. I really was in love with the puffy jackets from Aritza which I already shared on my socials but found another version at Asos cheaper and longer I must say. So here it is my outfit for the cold weather. Layering sometimes is not enough until you get your Blanket Jacket on the top of everything. And hello whoever thinks UGG-s are Uggly i have to disagree,you never find UGG-s on sale and that means something.

  Word of a Blogger ūüôā

  Jacket Weekday from Asos

  Shoes Uggs

  Bag Furla

  Photography @theblondegypsy

   

  _MG_3620 _MG_3622 _MG_3623 _MG_3625 _MG_3629

 • Ralph Lauren

  If you live in the States it’s common that half of your wardrobe is Ralph Lauren. But I must admit that it was Damar the first one who wore ¬†this brand prior to me but she is American right, so well deserved.

  It’s difficult to explain to people that are born here that Ralph Lauren is a brand we actually don’t have in my country and most of the people I know think US Polo is Ralph Lauren which is NOT.

  So here I am with my first Ralph Lauren tuxedo dress enjoying the combination at the Oculus shopping mall and transportation hub.

  Processed with VSCO with a4 preset

  Processed with VSCO with a4 preset

  Processed with VSCO with a4 preset

  Processed with VSCO with a4 preset

  Processed with VSCO with a4 preset

 • Zwarovski Event

  Kur pyesin si ja del? Me banken eventet blogun dhe se fundi emisionin kur ke dhe 2 vajza ne shtepi ndonjehere as une nuk di te pergjigjem.

  Si ne eventin e Swarovskit qe ishte te njejten dite me darken e Tier. Une duhet te ndiqja mbledhjet te kaloja te pershendesja organizatoret e eventit dhe te behesha gati per darken me nje tjeter veshje. Por si mund te humbisja rastin te fotografoja nje outfit nga Comma nje veshje serioze per zyre por qe te tregon dhe shume elegante njekohsisht.

  Bluza Comma

  Pantallonat Comma

  Varesja Comma

  Canta Tosca Blu

  Sandalet River Island

  Photography is courtesy of Elus Skendaj

  _MG_4928 _MG_4933 _MG_4922 _MG_4938 _MG_4929

 • Gingham & Ruffles

  Jam mese e sigurte qe te gjitha ju jeni hasur me frudat e vogla ne bluza kemisha apo fustane. Te vendosura ne supe menge apo diagonal ato vijne si nje fryme retro ne veshjet e seciles prej nesh. Une zgjodha printin gingham me kuadrate te vegjel dhe e kombinova me xhinset me perla moms style dhe sandalet bezhe. Nje veshje krejt e pamundimshme e shume normale qe ne kompleks te lejon te jesh stylish duke u kthyer ne kohe vetem me detajet. Syzet gjithashtu rrumbullake vijne ne te njejtin stil me gjithcka tjeter.

  Kemisha MissGuided

  Jeans Tier

  Canta Tosca Blu

  Syzet &otherstories

  Sandalet Public Desire

  Ora Daniel Wellington

  Photography is Courtesy of Elus Skendaj

  _MG_8548 _MG_8577 _MG_8541 _MG_8570 _MG_8587

 • Pepper Pizza & Cocktails

  Maji eshte padiskutim muaji i eventeve dhe inagurimeve kjo dhe sepse per pak hapet sezoni i plazhit dhe si zor te gjesh ndonje ne Tirane atehere .

  Kesaj rradhe ishte Pepper i cili vinte i rikonceptuar i gjithi me stil italian (nga nje studio shqiptare ne fakt) vazhdim i investimit  te +39.

  Arredimi na kujton qe ashtu si ne veshje dhe ne arkitekture vlen i njejti konstatim qe  Less is More . E njejta vendndodhje por me nje approach me cool Pepperi do vije serish ne vemendjen e te rinjve te metropolit si nje nga vendet me IN per jeten e nates.

  Ne kaluam nje nate fantastike edhe sepse ishim nje grup super cool ne outfits ne kombesi dhe ne mendesi, nga Afrika e Jugut California,Milano, Gjermania Kosova e Tirana. Dhe meqenese kombinimin Pizza me Coctail nuk e provuam dot do na duhet¬†te kthehemi perseri ūüėÄ

  Te gjithe te pranishmit dhe zgjedhjet e tyre i gjeni te plota  ketu
  Veshja ime ishte Sport Chic me t-shirtin e bardhe te qendisur sharminstyle dhe xhinset me perla me sandale me taka dhe bomber te zi. Me thene te drejten kjo zgjedhje te ul ne moshe dhe je super komfort gjate gjithe nates pa zbuluar asgje e njekohsisht duke terhequr vemendjen e duhur.

  Tshirt Tier

  Jeans Tier

  Bomber Reclaimed Vintage nga @asos

  Syzet For Art Sake @Optika1

  Photgraphy is Courtesi of Ina Omuri  @ANABEL

  anabel bloggers pepperFoto me telefon

  IMG_20170511_105820_235 IMG_20170511_105404_285 IMG_20170511_081649_24320170510_214633 20170510_214559 20170510_211252 20170510_212440 20170510_214340 20170510_222021 20170510_211233 20170510_204729 20170510_211259

 • Bloggers Night Out

  Kjo e diele per mua dhe mikeshat e mia blogere ishte ndryshe,pasi nuk ishte nje impenjim por nje darke shume e kendshme ku patem mundesi te shkembenim opinione dhe eksperienca pse jo dhe te merrnim keshilla nga nje kolege qe blogun tashme e ka profesion si Anja e www.thedollsfactory.com

  Mes gatimeve te vecanta dhe te qeshurave tona patem mundesi te shkrepim dhe 1937274884 foto e video.

  Disa me te mirat mund ti gjeni dhe ketu.

  20170507_19202920170507_19142020170507_19212220170507_19213720170507_19144020170507_19110820170507_19401220170507_194031 20170507_204853 20170507_203440 20170507_194532 20170507_19395120170507_20154320170507_21014020170507_21510920170507_212011

 • Daniel Wellington Watch

  Ju keni degjuar per oren Daniel Wellington e cila tashme ka mbi 3 milion followers ne instagram dhe eshte biznesi i cili suksesin e arriti nepermjet dizajnit minimalist raportit cilesi cmim dhe pushtetit te rrjeteve sociale.

  Themeluesi i brandit suedez eshte sot vetem 32 vjec dhe ka ndertuar nje perandori 180 milion dollareshe me nje ore 200 dollareshe ne vetem 6 vjet.

  Ai quhet¬†Filip Tysander dhe emrin e kompanise e mori nga nga nje turist britanik me ore Rolex me rrip cope ūüėÄ Edhe Filip vjen pas 2 kompanive te deshtuara dhe pas shume refuzimeve per pune,por ¬†ai nuk u dorezua dhe me 24 mije dollare ne xhep sot mund te themi me plot gojen qe eshte nje nder 30 vjecaret me te suksesshem ne bote.

  Personalisht e shikoja kete ore ne rrjetet sociale dhe isha e tunduar ta kisha aq me teper kur shikoje udhetimet ne bote qe kish bere ,ndaj kur erdhi si dhurate me thene te drejten u ndjeva shume e privilegjuar.

  Une zgjodha modelin klasik me rrip te zi dhe detaje silver te cilin e gjeni ne linkun Ketu

  Daniel sigurisht s’mund te mjaftohej me kaq ¬†,ndaj ne dispozicion per ndjekeset e mia ka vendosur nje kod Ulje 15% ESTELAUJKA te cilin mund ta perdorni kur te blini oren tuaj.

  Photography is Courtesy of Elus Skendaj

  _MG_6352 _MG_6368 _MG_6396 _MG_6390 _MG_6382 _MG_6373 _MG_6364 _MG_6377 _MG_6386

   

   

 • SHISEIDO Bio-Performance

  Per prezantimin e linjes se re nga Shiseido Bio-Performance u kujdes vete znj.Bujana Luka e cila eshte dhe perfaqsuese e Shiseido dhe shume markave te tjera prestigjoze per Shqiperine. Shiseido gjendet ne gjithe dyqanet me te mirenjohura te kozmetikes ne Shqiperi.

  Linja e re e pershtatshme per moshat mbi 30 vjec kishte ne thelb luften kunder gravitetit pra plakjes ndaj mezi po pres te shikoj si me qendron si linje.

  Nje mbasdite e cila pervec prezantimit kishte dhe koktejlin ku patem mundesi te shkrepnim dhe fotografite aq te deshiruara.

  Une zgjodha te kem nje outfit sexy as vete nuk e di pse por qe ne socials pati shume sukses.

  Fustani Asos

  Kepucet Asos

  Canta Asos

  Photography is Courtesy of Martin Qafzezi

  received_10212150816023352 received_10212150816503364 received_10212150816663368 received_10212132544686580

  Photography is Courtesy of Ermal MullaIMG_9792 IMG_9793 IMG_9795

 • Oversized Sweater by Tier

  Sot dua tju flas per “Tier” brandin me te ri shqiptar i cili menaxhohet nga stilistja Rolanda Balla.

  Me kete vajze te talentuar mendoj se ka lindur¬†nje¬†alkimi pasi e gjejme veten ne biseda te ekzaltuara per produktin e endrrave,trendin e momentit apo stilin e preferuar. Realizimet e saj jane shume cilesore dhe mund te them me bindje qe e kam rimenduar “vlefshmerine” per kohen qe shpenzoj ne Atelie. Nese deri dje kam qene kunder dhe asnjehere aq e kenaqur ,me Tier ndihem sikur vizitoj nje psikologe shijeje.

  Ndonjehere me duket sikur kjo vajze lexon mendjen pasi me ka realizuar gjera te cilat une vertet i konsideroj MUST por nuk i kam gjetur dot askund.

  Si bluza qe kam veshur sot oversized  e kuqe me menget super te gjata,e inspiruar nga trendi qe solli Vetements vjen me nje detaj shume interesant te hapur te sqetullat nga ku mund te nxjerresh dhe duart. Nje veshje shume komode  dhe trendy e pershtatshme per fundjaven qe po vjen.

  Printimet me logo apo slogane jane gjithashtu ne vemendje te gjithe stilisteve ndaj dhe Tier s’mund te mbetej mbrapa.

  Ju si e votoni?!
  Bluza Tier by Tier

  Pantallonat Asos

  Atletet Adidas NMD

  Canta Furla @chicregime

  Syzet Tom Ford @optika1

  Photography is Courtesy of Elus Skendaj

  _MG_5566_MG_5572_MG_5625_MG_5649_MG_5616_MG_5595
  _MG_5638