• Keep it Floral

  Mqse dje ju beme sugjerimin e Floral Dresses ,sot serish u binda qe asnje s’ma ve veshin πŸ™‚

  Po mesa duket do dyyyyyyyyzohem dhe do bashkebisedoj me veten time e cila me degjon  e me respekton ne maksimum πŸ™‚ dhe kjo vetja ime nxorri nga rafti nje Floral dress dhe e veshi ne nje dite me shi si e sotmja.

  Keshillat i dhashe dje sot po ju postoj zbatimin.Please vini re kete palosjen e rripit ne mes pasi eshte fantastike sh e kendshme nese ai rripi i gjate s’gjen vendin e duhur dhe tundet sa here ecen.Nese e vini kete rrip mbi nje Cardigan te gjate eshte perfect.
  Mqse i premtova bashkepuntoreve ne KRIM sot qe do i permendja ne Blog po e bej.
  Sot nuk kisha nje fotografe te dedikuar por kisha 3 dhe ne keto raste rezultati kuptohet πŸ™‚
  Keto zonjushat te siperpermendurat u zine e u theren me njera tjetren ta mbanin aparatin automatik apo manual me Iso 400 apo 3200 me shkrepje cdo 4 sec apo 16 sec apo 4 shkrepje ne sekonde dhe pasi bene 100 prova te Fokusit dhe kishin fokusuar vetem deshte (shumesi i dashit πŸ™‚ e lokalit e zgjaten aq shume sa dhe Aparatim IM kerkonte RIATDHESIM πŸ™‚

  Gjithsesi faleminderit se bera nje figure prej VIP-i ne lokal aq sa dhe kamarieri mendoi se kushedi kush isha dhe me kete rast kerkoi te fotografohej dhe ai me mua πŸ™‚

  PS. Mos pyesni per fokusin se keto cupat po bejne KURS per kete!!!

 • Vintage Floral

  Per postimin e sotem mu desh te hapja galerine e fotove te mia qe te gjeja te pakten 3 qe demostronin fustanin dhe ju lutem nuk pres komente per Floket e zeze πŸ™‚ e di qe jane me mire se sic i kam tani po do me duroni dhe kete vere pastaj do i erresoj tamam.

  Do doja t’ju sugjeroja Floral dresses per kete vere,une kam kohe qe jam aq e fiksuar me cdo gje qe ka lule sa isha e gatshme te qepja dhe fustane me copa divanesh boll te kishin LULE.
  Dizenjot e Floral Vintage Wallpapers jane absolutisht Floral im i preferuar.
  S’ka rendesi nese jane te vogla apo te medha s’ka rendesi FUSHA nese eshte e erret apo e hapur s’ka rendesi Stili nese eshte Sport Klasik apo Modern,nese ke veshur nje Floral Dress  JE OK!

  Ama Lulet e fustanit mjaftojne te sjellin pranveren Jo LULE NE KOKE,Jo aksesore me LULE apo Cante me lule apo kepuce me LULE.
  Mbajeni pjesen tjeter sa me thjeshte dhe mundohuni te zgjidhni si ngjyre te gjithe aksesoreve ate qe ka me ne minorance fustani  dmth piken me te parendesishme πŸ™‚ kthejeni ne objekt te kombinimit tuaj.

  Floket me Floral Dresses sugjerohen te leshuar sa me natyrale nderkohe nese keni zgjedhur nje model Vintage si une mund te beni dhe nje kapje te guxishme si ato te Dita Von Teese.

  Per Floral Dresses do shkruajme pafund ndaj mos u mjaftoni me kaq ,sot doja vetem te ngushelloja veten duke pare keto foto se nuk kisha dhe ndonje shkrim te hajrit gati e me shiun ish e pamundur ta kishe koken ne rregull.
  Ju nderkohe nxirrni fustanet me lule sepse Keshillen per sot e moret.
  Dhe nese doni te jeni bashkepunuese mund te na sillni versionin tuaj me Floral dhe t’jua postojme πŸ™‚

  Faleminderit.

  P.S Sipas kerkimeve te mia te frytshme Site qe Shippojne Worldwide dhe qe kane Floral Dresses shume te bukura Por Jo vetem jane:

  www.inlovewithfashion.com
  www.modcloth.com

 • Parking Dress

  Pershendetje,

  Sic mund ta keni vene re dhe ju erdhi e hena,dhe tani nuk pres me ndonje gje te re nga e hena πŸ™‚ mqse keshillat qe jap i zbatoj vetem une mesa duket πŸ™

  Nejse…Perpos gjithe streseve qe kemi na eshte shtuar dhe ky stresi i parkimit qe besoj shumica prej jush e vuajne po aq sa une sidomos nese punet tuaja jane ne qendra me fluks te madh ku s’gjen as vend ne parkim privat.

  Ama ne femrat ne kete drejtim jemi te avantazhuara,nese rreth e rrotull ka ende “meshkuj”.

  Versioni 1 – Kjo me ka ndodhur para shume kohesh kur s’ja kisha marre doren ende Parkimit mua po me rridhte djersa curk ne balle dhe ai pas meje i binte borise.
  Dola nga makina me hap te vendosur dhe i dhashe celsat. URDHERO !!! Merre parkoje vete dhe po i bie une borise πŸ™‚

  Versioni 2 – Ta lesh makinen dyshe dhe pasi ke pire kafen e relaksuar cohesh dhe pyet veten Moj po ku e lashe makinen!!! se nuk e mbaj mend !!!!

  Versioni 3 – Ti ke qene me fat e ke parkuar perfekt,dikush pas teje ka vendosur ta parkoje dyshe dhe ti iken ne shtepi me taksi πŸ™‚

  Versioni 4 – Kjo na ndodhi para 3 ditesh ishim te ftuara per darke nga vellai dhe e parkuam te parkingu i pallatit ku gjetem vend (uuups dmth para nje garazhi).Vellai na paralajmeroi qe s’do gjeni targat nese e keni lene te garazhi i pare dhe ne pasi mbaruam darken e gjetem makinen ME TARGA . Ama zoteria na kish lene nje pusulle “Zakonisht u heq targat,paske makine te bukur -069….” Zotni BURRE πŸ™‚

  Versioni 5 – Ti ben si viktime dhe 15 persona bejne me kembe e me duar si majmune duke te drejtuar te parkosh ,mos harroni t’i buzeqeshni sepse eshte shume argetuese kjo pjese.

  Versioni 6 i SOTMI fillon keshtu:

  Ti zgjohesh ben nje dush,krihesh me onde natyrale zgjedh nje fustan te Kuq ne Korale grimohesh sikur do dalesh ne ndonje reviste,ngjitesh  maje takave mustarde qe ta tregojne kemben elegante dhe nisesh per ne pune.

  Kur futesh te rrugica e gjaaaate qorre ben nja 4 here indietro qe te dalin nja 4 makina pastaj Bllokon rrugen,ZBRET  nga makina po me kete fustanin e KUQ ne KORAL dhe deshperohesh duke kerkuar me sy per parking. Ndodh qe dhe del nje Zotni Burre nga kafja dhe thote Do dal une dhe Hajde vere te vendi IM.
  Ky eshte varianti kalorsiak qe ende enderrojme me te liru vendin πŸ™‚ po mos prisni  shume se si ky zotnia NJE ESHTE :).

 • Maxi dress -Maxi stress

  Dears,

  Sot po shkruaj vetem 2 fjale ne shenje falenderimi per gjithe heret qe na keni vizituar edhe pa postim te ri.

  Veshja e sotme u zgjodh mqse kishim nje udhetim jo sh te gjate me motren dhe vellain dhe me 2 bebet tona.
  Ne foto me mua duke shijuar eren e detit ne maj eshte mbesa ime fashioniste :), nderkohe motres i shkojne gjithe meritat qe ne nje dore mbante Sharmin dhe ne tjetren aparatin celular per fotot e blogut.

  PS. Nderkohe vellai vazhdon akoma pyet Cfare eshte BLOGU!!!

  Nese doni te shetisni buze detit me kembe zbathur ne keto dite qe jo domosdoshmerisht merren rreze dielli,zgjidhni nje Maxi dress me kurriz jashte. Eshte just perfect per te lozur me eren per tu ndjere si sirene (jo ne rastin tim) por gjithsesi jua keshilloj.
  Fustani mqse eshte pak stil helenik keshillohet te vishet me sandale te sheshta (jo balerina),floket mund ti mbani dhe leshuar,nese nuk keni tattoo ne kurriz πŸ™‚

  Enjoyyyy

  Shkrimi u titullua Maxi dress – Maxi stress per gjithe heret qe hipa dhe zbrita nga makina πŸ™‚

  Alba – July 2010

 • Breathe Green!!!

  Ragazeee,

  Qe thoni ju une pasi “rashe dekun” kur pashe ato dy “thackat” sic i quajti sonja  cova fantazmen time te bente nje xhiro ne Brazil dhe meqe udhetimin kjo fantazma ime  e ka pa kosto kaloi dhe andej nga Australia te takonte pak ate Kristitullen dhe ta pyeste ku e kish blere ate fustanin e verdhe πŸ™‚ qe mund te me sillte ne jete mua.
  Dhe meqenese po shkruaj do te thote se u ktheva ne jete pasi E BLEVA fustanin online πŸ™‚

  Per info pjesen me te madhe te veshjeve te tyre mund t’i porosisim dhe ne online nga Shqiperia pasi kishin Worldwide Shipping me ose pa Fee transporti .

  www.asos.com
  www.romwe.com
  www.chicwish.com
  www.lavishalice.com

  Kaq per ketooo.

  Veshjen e sotme e titullova Breathe Green sepse eshte Green dhe sepse Merr fryme lirshem ne te:)

  I sugjerohet serish Mamave dhe jo vetem, nje tjeter Stil fustani i cili i mbulon te gjitha format pa humbur feminitetin (nga kopertina ANABEL kjo fjale) qe kerkojme te transmetojme.Padyshim me te do ktheni disa koka sepse eshte nga ato fustanet qe ngjallin kureshtjen,Po cfare ka veshur xhanem?!!!,eshte nga ato fustanet qe ti nuk e di A Te pelqejne apo Jo,apo kjo gjatesia “alla shaleme” (nuk e di as ne eshte fjale kjo e fundit po kam filluar e perdor shpesh πŸ™‚ qe me taka padyshim ben Boom.Menget e gjata qe mbulojne krahet per mua mbeten celsi i nje figure te plotesuar palat te jaka i japin freski dhe fjongo mbrapa embelsi.
  Definitivisht ka arsye pse u zura per flokesh me kunaten per kete fustan πŸ™‚

  Nuk e di pse keto fustanet tip thes me kujtojne pak Jonida Maliqin.

  Kepucet e sugjeruara Blu te erret me take te trashe po mund te ishin dhe Krem,kurrsesi nuk duhen me take te holle apo me maje elegante.

  Duhet te kisha perdorur me shume aksesore ju kerkoj ndjese po duhet te dilja se me prisnin poshte,po paraftyrojeni me nje varese te trashe GOLD.
  Gold rri shume mire me Jeshilen dhe Portokalline. Dhe mos vishni fustane jeshile me aksesore portokalli apo kepuce portokalli dhe anasjelltas,jane te dyja ngjyra qe therrasin vemendjen dhe do dukej nje beteje e vertete ne trupin tuaj.

  Shpresoj t’ju pelqeje aq sa dhe mua.

   P.S Floket HOME Made dhe I’m so proud of my talent πŸ™‚

  Ah dhe e fundit qe shqeva syte po lexoja balkanweb per STILISTEN e famshme libaneze ELIE SAAB thashe paska nderruar seks KY πŸ™‚ hahahahahah

  http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/index.php?id=7030&IDFoto=7030

 • The Terminal

  Pershendetje te gjithave,

  Sot postimi i dites eshte shume i vecante pasi vjen nga mikja ime me e mire ALBA qe jeton ne Milano me profesion Arkitekte,mama e nje djali 5 muajsh qe quhet ADAM.
  Alba na ka premtuar te na sjelle dhe shume shkrime te tjera per fashion apo design nga vendi i pasarelave me te famshme por shkrimi i pare s’mund te ishte pervecse me nota te profesionit qe ka.
  Alba FALEMINDERIT.

  Enjoy it.

  Boh, ndoshta si gjithmone fillimi eshte shume i veshtire per me teper kur do besh dicka cilesore dhe sidomos kur s’e ke bere kurre nje gje te tille me pare emocionet shtohen dhe ankthi merr te tatepjeten. Por gjithesesi, do mundohem me ate pak sa kam mundesi te shprehem sa me thjeshte ne menyre qe ti lehtesoj vetes ankthin. Ne rradhe te pare eshte per tu theksuar, promovuar dhe komplimnetuar impenjimi i Sharminit per realizimin e ketij blogu. Sidomos tani qe vera eshte ne prag dhe Ezeli ndoshta shkon me pushime verore, femrat rreth e rrotull s’do dine me se te merren dhe kur femra s’di me se te merret eshte sinjal qe meshkujt perqark te hapin krahun nese deshirojne te mos demtojne nervat dhe ekzistencen e tyre. Gjithesesi argumenti i cili do te deshiroja te shprehja ketu s’do te kete shume lidhje me veshjet pasi ndoshta dua ta rezervoj per nje moment tjeter, argumenti qe dua te sjell ka te bej me udhetimet, pikerisht per kete arsye e titullova dhe β€œThe terminal”, ne mirenjohje te filmit te famshem edhe pse s’kam aspak ndermend te tregoj eksperience dashurie. Ky shkrim eshte rezultati i nje udhetimi pune, po qe do te theksoje stresin dhe kenaqesine qe ne femrat kalojme kur shkojme ne udhetim!!!! Uhuuu me duket se preka nje nerv te zbuluar ketu?!!!! Theksimi dhe vemendja do te deshiroja te binte mbi:

  Β·       Nxitimin / Vonesa – pse gjithmone kur udhetojme o do nisemi per rruge jemi gjithmone me nxitim e me vonese?!!! Pse te gjitha gjerat arrijne te mblidhen gjithmone ne te njejten kohe/moment e duket sikur jane ne stinen e shumimit? Arrijme ne kete konkluzion kur kemi evidencen para syve BAGAZHET
  Β·       Bagazhi – pikerisht ky eshte argumenti I dyte I cili na ve akoma me ne ankth. Edhe sikur te iknim per me pak se 8 h udhetim (kjo do te thote qe nisesh ne mengjes dhe ne darke je serisht ne shtepi) na duhet te marrim gjysmen e dollapit, sepse gjate rruges mund te na ndodhin gjerat me te cuditshme dhe te papriturat e mundeshme.  Po meshkujt si rregullohen? Ah, po ata rregullohen se per cdo veshtiresi qe mund tu dale gjate udhetimit (perfshire bagazhet) kthehen nga ne dhe na shohin me nje pikepyetje te madhe qe ju rri mbi koke e qe thote: Si s’paske menduar per 1 situate o te papritur te tille?!!!! Per me teper kur ne mes te gjithe kesaj situate ndodhen ne mes dhe femijet, atehere po cdo gje merr te tatepjeten e ti I thua vetes po eshte gjithe kjo ajo c’ka mendoja per kete udhetim?!!!
  Β·       Femijet – argumenti I trete. Ketu s’dua te zgjatem shume pasi ne te gjithe kete situate stresuese ata jane ishulli I gezimit dhe jetojne ne nje bote me vete qe ne te rriturit eshte e kote te nxehemi me ta.

  E c’lidhje kishte gjithe ky prelud me titullin e filmit β€œThe terminal”?!!! Kishte lidhje se duke hequr gjithe keto streset e mesiperme do te arrinim te shijonim me mire aeroportet dhe veshtronim nje realitet komplet tjeter nga c’jetojme perdite. Une personalisht bera kete udhetim pune per me pak se 24h dhe te them te drejten kalova gati 1 te treten e rruges ne aeroport, i cili me dha mundesine te shikoja me sy kritik se pari disa aspekte te aeroportit per te cilat me te vertete mund te na jepnin frymezime per te na lehtesuar jeten.
  Jo kjo s’ka lidhje me shopping, ky argument nuk na e lehteson jeten ne long-term, po vetem ne short-term. Ajo c’ka mund te na lehtesoje jeten eshte veshtrimi i detajeve dhe observimi i kendeve dhe ambienteve te cilat mund ti propozojme per shtepite tona. Ja ky eshte thelbi i gjithe ketij shkrimi.
   Design.
  Duhet theksuar ketu qe udhetimi behej ne Europen Veriore dhe keta te Europes se veriut jane shume pragmatik persa i perket designit. Duke ditur qe pjesa me e madhe e vitit eshte e ftohte dhe ne erresire, ata sjellin driten ne ambientet e shtepise ose te punes ne te gjitha format, nga qirinjte, ngjyrat e forta, lulet, bimet dhe krijimi I ambienteve komplet dedikuar femijeve. E kur flas per ambiente qe i dedikohen femijeve s’behet fjale ketu duke I dhene 1 I-pad ose Playstation birit, po duke e vene perpara pergjegjesise se krijimit. Krijimtaria kultivohet qe ne femijeri, pasi c’ka mbjellim te vegjel korrim te rritur. Lodra te thjeshta, ndoshta edhe antike, po qe thone shume ne te ardhmen e njerezve te nje kombi. The terminal, ndalimi, pushimi, analizimi dhe mendimi i faktit se ku ndodhemi e ku duam te shkojme kjo ishte deshira e mire e cila do te doja te shtroja me kete artikull. Me poshte mund te gjeni disa nga fotot qe arrita te merrja gjate ketij udhetimi.
  Duke e mbyllur ju uroj nje udhetim sa me te mbare!

 • KRISTITULLA

  Dje ka qene dita ime me e veshtire si Blogger,pasi u prezantova me 2 simotra
  te cilat perfaqsojne gjithcka qe une enderroj per veshjen ideale ,u ndjeva si
  nje “shit” i vogel po aq e vogel sa sinqerisht doja te zhdukesha nga
  faqja e dheut dhe nga BLOGUUUU.

  Mqse jane veshje aq “pefect”,foto aq “perfect” dhe
  modele aq “perfect” po i share me ju dhe nuk pres asnje koment se jam
  “e derrmuar” πŸ™‚

  Konstantina Tzagaraki eshte Modele Greke qe jeton ose ne Australi ose ne
  ROME
   http://lookbook.nu/konstantina

  Flavia Desgranges van der Linden eshte TOP Leader ne Lookbook nga Brazili.
  http://lookbook.nu/user/53716-Fl-via-D

  Po ju bej copy paste nje bisede me Binjaken time qe te kuptoni si Ndihem πŸ™‚
  Une jam L-ja,ajo R-ja do permendim dhe nje M qe do jua share ne fund πŸ™‚

  R- ja te hap pak blogun e asaj grekes qe thua
  L-ama kur ta shohesh te lutem mos me thuaj LERE Blogun Makbule
  R-Konstantina e ka kjo se kjo qe kam hap une lives in Rome jo ne Australi
  L-Po ajo eshte po hape
  R-Ka veshur nje fustan me vija bardhe e zi te njera apo jo
  L-Po
  R-Ok kjo eshte,sa i ngjaka Nicole Scherzingerit me verte
  Heshtje qetesiiiiii. Se po shikon fotot R-ja
  R- MAKBULE lere BLOGUN
  Heshtje qetesiiiii
  R- Nuk te ra te fiket eee
  L-Ej une kam vdekur tashme.Mos me fol me
  R-E mire se une flas dhe me shpirtra
  L-Edhe shpirti ka ikur ne Brazil tani
  R-Jahaga
  R-hahaha eshte ideja
  L-Nn intiedo (se jam ne Brazil)
  Konstantina me vrau trupin dhe mendjen,Flavia me mori dhe shpirtin
  R-Hajde naten tani
  L-Shpirtrat nuk flene harrove kam vdekur J
  R-Per keto shalshtrembtat mi,rreshqite ti.
  L-Do rikthehem vetem kur te jem Tretur (dobesuar sa ato medemek) dhe te
  behem sa Kristitulla.

  Dhe per te gjitha ju qe po pyesni PO MAKBULJA kush eshte xhanem ?!!!!
   http://thechicandcheapblog.blogspot.com/

  Mirupafshim dhe kush e di se kur do shihemi  se une do jem duke QAAAAAAAAREEEEEEEEEEEEEEEEE!

 • Gray Day – Gray Dress

  Sot nje dite gri meritonte nje fustan gri,i cili ka mbi 2 vjet qe eshte blere dhe me rezulton qe eshte stilim i Christian Dior,afermendsh qe i imi eshte nje riprodhim modest i gatshem po ama identik.

  Vethe toptha me gure dhe nje spile Elefant me gure qe sa here e shoh se ke me kujton… πŸ™‚

  E vesha me xhakete te zeze e kepuce te zeza sepse me kete shi s’mund te beja ndryshe.
  Veshje standarte per zyre nuk kam ndonje koment te vecante.

  Ah po, do ndaj nje histori me ju tani qe mu kujtua ZYRA .
  Seti i fotove eshte stres me vete dhe meqenese nje kolegia ime po ndjek nje kurs fotografie i kam rene asaj ne qafe per fotot te cilat realizohen me se shumti rreth e rrotull godines ku punojme. Po mqse kjo godina qellon te jete Banke te Rr e Kavajes,une dhe kolegia ime e gjejme veten duke rreshqitur fshehurazi per te shkrepur te shkretat foto me celular.Dhe sot meqe veshja ishte vete e zymte thame ti bejme fotot ne ndonje zyre,ama na duhej nje zyre e mbyllur qe mos te na shikonte njeri qe mundesisht une te beja si shefe e madhe me kepucet mbi tavoline (me kete rast fotografonim kepucet). Nejse kjo ishte ideja qe nuk u realizua sepse mqse une nuk jam shefe as e vogel as e madhe  perfunduam te nje dhome qe se fundmi perdoret per te ngrene dreken dhe mezi shkrepem 3 poza me zemer ne dore te cilat nuk do i perdor.
  Po me qeshet akoma me kerkesen time “Me duhet nje zyre e mbyllur qe mos te na shikoje njeri te ngre kembet!!!” per blogun… turp πŸ™‚ dhe pas meje qe futet kolegia me celular ne dore.

  Kaq per sot.

  Shpresojme te pushoje shiu se per diellin presim…

 • Mother of PINK

  Nuk e di per cfare dreqin e bleva kete fustan, ne fakt e di e bleva per cmimin πŸ™‚ dhe aq me teper nuk  e di per cfare dreqin e vesha.
  Po me duket vetja si personazhi i Bratzave “Mother of PINK”… qe rezulton ta kene dizenjuar si pa shije PINK moooo e cfare pinku qe rrezik e kap sateliti i NASA-s po te perqendrohet pak.

   Refer to the link se do shkriheni per krahasimin
  http://www.youtube.com/watch?v=FjhWo7vduG4

  E mire une e vesha tani dhe madje e kombinova dhe me cadren meqe sot binte shi. Nuk jua keshilloj aq me teper te filloni ta kombinoni me ngjyra te tjera nuk ja vlen πŸ™‚

  Nejse si stil eshte imitim i fustanit te linjes Victoria Bechkam 2010 po shuuume me ndryshe πŸ™‚

  S’paskam shume fjale sot πŸ™‚ Sorry enjoy the set :)… enjoy i thencin .

 • Guilty

  Pershendetje!

  Uroj te keni kaluar sa me bukur fundjaven. Une po ju rrefej shkurtimisht timen. Nuk e mora vesh nese shkova ne plazh per vajzat e mia apo per blogun po di qe vertet morem arken me uje e lengje,morem cokollata biskota e fruta,sanduic me vete,mora kremrat e plazhit faktor 20 per mua 50 per vajzat syze kapele dhe u nisem per te Gjiri i Lalzit.
  Atje me duket sikur kthehet koha mbrapsht,ama jo ne kohen e xhaxhit po ne kohen e Benilves πŸ™‚ sa nga bashkemoshataret e mi e mbajne mend kete lokal ne Durres.
  Kuptohet qe truri im nuk punonte per gje tjeter pervecse per blogun dhe per shkrimin e radhes. Duhet te shkruaja dicka per plazhin rrobat e banjos shallrat kapelet shapkat whatever.

  E quajta Guilty kete shkrim se mund ta titulloja dhe ndryshe po vertet disa gjera qe shikoj me duken KRIM.

  Guilty te gjitha ato vajza apo gra qe nuk bejne dicka per kilet e teperta apo celulitin ,me included,(ecje palester vrap cfaredo sporti ama pesha duhet mbajtur nen kontroll sepse sjell dhe shume probleme te tjera jo vetem estetike por dhe shendetsore).
  Guilty te gjitha ato gra e vajza qe kishin marre Vaj apo Krem me faktor te ulet per nxirje te shpejte dhe u bene Spec i kuq πŸ™‚ keni gjithe veren para pse ta digjni lekuren ne ate fare feje.
  Guilty te gjitha ato vajza qe shkojne te grimuara ne plazh dhe nuk futen ne uje se u prishet krehja apo grimi,keto me duken dhe ridiculous(mos te permend qe kete kategori e has me shpesh neper pishina dhe aty nuk rezistojne dot dhe lahen…mjere ne ku jetojme).
  Guilty te gjitha ato qe veshin taka ne plazh apo pishina Just RIDICULOUS!!!
  Guilty ato qe mbajne liber para dhe syte anash πŸ™‚
  Guilty ato qe lozin volejboll me thonjte kilometrike me xixa.
  Guilty ciftet qe shumezohen ne nje shezlong edhe keta RIDICULOUS.

  Gjera te mira nuk pashe pervec 2 kulisheve te mia qe qeshnin e loznin me njera tjetren.
  Mama nderkohe nuk guxonte te levizte nga shezlongu sepse me dukej sikur do levizte dhe toka nga kilogramet e mi.

  Foto as mos te enderroooni πŸ™‚ ne fakt nderrova mendje po ve 2 foto sh te bukura E para eshte e te vetmeve zonjusha qe pashe pa celulit te shtunen dhe e dyta e nje X6 me te bukur se e Ejshanit πŸ™‚  qe gjemova rruges vetem per blogun kaq shume me pelqeu e gjitha me design GUCCI πŸ™‚

  Kalofshi buuukuuur.